Podnebje se je v svetovni zgodovini že spremenilo. Toda na današnje drastične spremembe močno vpliva človeška dejavnost. Način našega življenja z agresivnim pridobivanjem virov in rabo fosilnih goriv je velik dejavnik planetarne opustošenja. Na človeški ravni je to globalno gospodarstvo v svojem bistvu globoko neenako, saj temelji na velikih korporacijah in bogatih družbah, ki izkoriščajo vire, življenja in habitate drugih.
.
#ClimateofChange vidi, da je podnebna kriza prepletena s prisilnimi migracijami, ki temeljijo na nepravičnem gospodarskem sistemu. Za zagotovitev pravičnega prehoda na trajnostni sistem, ki deluje za vse, je bistvena udeležba posameznika.
Naše razmere so zelo zapletene in teme so neločljivo povezane med seboj.
Potrebujemo sistem, ki v središče političnih in individualnih odločitev postavlja ekološke in družbene vidike. Podnebna pravičnost za vse je vprašanje pravic. Za pravičen prehod #CofC zahteva od vlad ustrezne zakonske spremembe.
Izraz »pravični prehod« ne opredeljuje samo tega, KAKO bo videti ta novi sistem, temveč tudi, KAKO ga bomo dosegli. Pravični prehod mora zagotavljati, da je v procesu sprememb poskrbljeno za pokritje osnovnih potreb in družbeno blaginjo za vse.
Zaradi tega se #ClimateOfChange zavzema za: